ΚΑΛΑΜΑΤΑ. Οι Ροδίτες επικράτησαν της Καλαμάτας με 2-1 και έφτασαν τους 12 βαθμούς ανεβαίνοντας στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Από την άλλη η «Μαύρη Θύελλα» έμεινε στους 15, έπεσε στην 3η θέση και έχασε την ευκαιρία μέσα στην έδρα της να μειώσει ακόμα και στον πόντο την διαφορά της από τα Χανιά.

Στα του αγώνα τα πάντα κρίθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς στο πρώτο καμία ομάδα δεν κατάφερε να σκοράρει. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στην επανάληψη και κατάφεραν να προηγηθούν με τον Μανιά στο 59', ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Λεσάι έκανε το 0-2. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με φάουλ του Τάτου στο 79', αλλά οι παίκτες του Διαγόρα κράτησαν αυτό το πολύτιμο 1-2 παίρνοντας τη μεγάλη νίκη.

Σκόρερ: 79′ Τάτος – 59′ Μανιάς, 61′ Λεσάι

Καλαμάτα: Γιαννίκογλου, Ραπόσο, Κωστούλας, Μπαξεβάνος, Βαλεριάνος (67′ Κατάλντι), Παπατόλιος (80′ Ρόβας), Μπενίτεζ (60′ Κωνσταντινόπουλος), Τάτος, Ακόστα (80′ Γρίβας), Πασάς (67′ Καμπράλ), Μπαράλες.

Διαγόρας: Σηφάκης, Τσάβος (74′ Σταματούλας), Νικολής (15′ λ.τ Μανωλάκης), Ιγνάτοβιτς (74′ Λούκιτς), Δημητρίου, Μασούρας, Μούντες, Λεσάι (74′ Ροντρίγκες), Πάρντο, Αντεσίνα (70′ Φέκκας), Μανιάς.

Ιωνικός – Athens Kallithea 0-1

• Ο αγώνας ανάμεσα στις ΠΑΕ Παναθηναϊκός Β' – ΠΑΕ Ηλιούπολη αναβάλλεται λόγω συμμετοχής ποδοσφαιριστών της ΠΑΕ Παναθηναϊκός Β' σε αγώνες ελληνικών Εθνικών ομάδων (Άρθρο 22 παρ.β ΚΑΠ) και θα ορισθεί με νεότερο έγγραφο της διοργανώτριας.

• Το Δ.Σ της Super League 2 αποφάσισε ομόφωνα την αλλαγή διεξαγωγής της σειράς του αγώνα του 1ου γύρου ΔΙΑΓΟΡΑΣ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ και του αγώνα του 2ου γύρου ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Άρθρο 8 παρ.8 ΚΑΠ).