Στην πρεμιέρα της Super League 2 η Παναχαϊκή έμεινε στο 1-1 εντός έδρας με τα Τρίκαλα

ΠΑΤΡΑ. Δεν είχε νικητή η αναμέτρηση ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τα Τρίκαλα, καθώς στην πρεμιέρα της Super League 2 οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 1-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 17ο λεπτό του παιχνιδιού. Ο Γιούσης με ωραία μπαλιά βρήκε τον Αραβίδη, ο οποίος τροφοδότησε στα αριστερά τον Μπάτροβιτς που με το κεφάλι έκανε το 1-0.

Ωστόσο, στη συνέχεια του παιχνιδιού, οι φιλοξενούμενοι αύξησαν την πίεση τους και στο 79ο λεπτό πέτυχαν την ισοφάριση. Ο Ευθυμίου από κοντά στο δεύτερο δοκάρι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, έπειτα από πάσα του Σταμάτη.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ν. Παπαδόπουλος) : Σούλης, Αποστολόπουλος (81′ Πλιάτσικας), Μαρκοπουλιώτης, Πατάπης, Σταμόπουλος, Ανάκογλου (55′ Αργυρόπουλος), Μουστακόπουλος, Αραβίδης Μπάτροβιτς (81′ Τσερούτι), Γιούσης (55΄ Παπαδόπουλος), Κουσκουνάς.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Α. Χαραλαμπίδης) : Γιακουμής, Ριζογιάννης, Σουλιώτης, Πιαστόπουλος, Σταματής, Σκόνδρας (74′ Σιλβάνο), Ντιαλόσι, Αλμπάνης (66′ Ευθυμίου), Πέλκας (87′ Ζώγκος), Νιάρος.