Την ήττα με 3-2 από τον Αστέρα στην Τρίπολη γνώρισε ο Παναθηναϊκός σε φιλική αναμέτρηση

ΤΡΙΠΟΛΗ. Οι Νέοι του τριφυλλιού ταξίδεψαν στην Αρκαδία με αρκετές απουσίες, αφού οι Λαζαρίδης, Σιδεράς, Τουρκοχωρίτης, αλλά και Μάριος Τζαβίδας κλήθηκαν στην πρώτη ομάδα για να αγωνιστικούν στο φιλικό με τη Μαρκό.

Οι Πράσινοι μπήκαν πιο δυνατά και πήραν το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Νιάρχου. Ο Αστέρας κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση στην επανάληψη, όμως ο Καρβούνης με ένα υπέροχο σουτ έστειλε την μπάλα στο «παραθυράκι» του αντίπαλου τερματοφύλακα και «έγραψε» το 2-2. Λίγα λεπτά μετά, αξιοποιώντας ένα λάθος στην άμυνα του Τριφυλλιού, οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου «κεφάλι».

Το 3-2 έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα στο πέμπτο φιλικό του Παναθηναϊκού το φετινό καλοκαίρι.

Η αρχική ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Οικονομάκης, Πορφυρόπουλος, Κούτσιας, Βόσσος, Σμέιρα, Φρόκου, Τόρρα, Καρβούνης, Ηλιάδης, Νιάρχος, Κρυπαράκος.

Χρόνο συμμετοχής πήραν ακόμα οι: Ζαφείρης, Δημοσθενιάδης, Κωστόπουλος, Μακροδημήτρης, Λίλο, Παυλάκης.