ΚΑΛΑΜΑΤΑ. Από έναν βαθμό μοιράστηκαν Καλαμάτα και Βέροια (1-1), με τους γηπεδούχους να πέφτουν πλέον στην τελευταία θέση της Football League. Η Βέροια ξεκίνησε δυναμικά με δύο καλές τελικές στο 4' και στο 12' με τους Πασά και Σιμόνι αντίστοιχα. Η Καλαμάτα απάντησε με σουτ του Τριποτσέρη στο 28' που πέρασε ελάχιστα άουτ και ήταν αυτή που πήρε τελικά το προβάδισμα στο 35' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Οσμάναγκιτς. Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο λίγο πριν βγει το ημίχρονο στο 44' κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση όταν ο Μεληκιώτης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Το δεύτερο μέρος δεν είχε σημαντικές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες, με εξαίρεση τη φάση του 81' όταν το πλασέ του Μπουσμπίμπα έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Βέροιας, Πολίτης. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στο τέλος χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες με τους Πασά και Στάμου, με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ. Στις καθυστερήσεις η Καλαμάτα έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γκιοατά.

Καλαμάτα: Στεφανάκος, Τόλι, Πανάγου (70’ Αλεξόπουλος), Τριποτσέρης, Γκιοατά, Χριστοφιλέας, Ζαχαρόπουλος, Νατσιόπουλος, Οσμάναγκιτς (81’ Tριανταφυλλάκης), Μπουσμπίμπα, Ηλιόπουλος (46’ Τιάγκο)

Βέροια: Πολίτης, Λεφίδης (82’ Κανούλας), Μαραγκός, Μπλέτσας, Παυλίδης (70’ Χατζάρας), Σιμόνι, Πασάς, Μεληκιώτης (75’ Καραγιάννης), Πολύζος, Μουχάλης, Στάμου