ΜΑΝΗ. Χωρίς τέρματα (0-0) έληξε το φιλικό ματς ανάμεσα στον Πανγυθεατικό και την ΑΕΚ Τρίπολης.

Το παιχνίδι κινήθηκε σε χαμηλό ρυθμό και για τις δυο ομάδες με κύριο χαρακτηριστικό τις σκληρές μονομαχίες, γεγονός που δε βοήθησε στη δημιουργία φάσεων. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε χωρίς τέρματα.

Ίδια εικόνα και στην επανάληψη μέχρι να φτάσουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, διάστημα που η ΑΕΚ έχασε δυο κλασσικές ευκαιρίες σε ισάριθμα τετ α τετ.

Στο 80ο λεπτό ο Πετρόπουλος δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο πορτιέρο,ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό με πρωταγωνιστή αυτή την φορά τον Ανδριανό η κατάληξη ήταν η ίδια.

ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ: Μίρτα, Χρυσικάκος, Καρντάτης, Δούτζι, Παναγόπουλος, Σιβάροβιτς, Μιχελάκος, Αμαραντίδης, Μάργαρης, Βασιλούδης.

ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Kαπατσώρης, Πετρόπουλος, Καιάφας, Αντωνιάδης, Καττής, Αρδάμης, Μπαλάσης, Μάγγος, Τκεσελασβίλι, Ανδριανός, Τσαλγιτζόπουλος Γρ.