ΚΑΣΤΟΡΙ. Η Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου υποδέχθηκε τον Παναρκαδικό στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής.
Με την βαθμολογική διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων είναι μόλις ένας βαθμός πριν την έναρξη, ο αγώνας είχε όλα τα στοιχεία του ντέρμπι.

Η Ένωση επικράτησε 1-0 των Αρκάδων με τον Σικαλόπουλο να πετυχαίνει το όγδοο γκολ του την φετινή περίοδο μετά από ωραίο συνδυασμό των Ζαραφέτα – Κωνσταντινίδη στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης.
Οι γηπεδούχοι αγωνιζόμενοι με ψυχή και πάθος πήραν ένα κομβικό τρίποντου που τους ανεβάζει στην 5η θέση με 29 βαθμούς.

Ο Μαντζούνης χρησιμοποίησε τους: Κραβαρίτης, Γιόμπουε, Παναγιωτίδης, Τζιόλας, Ρασσιάς Λεωνίδας, Αναστασάκος Γιώργος, Ζαραφέτας (91′ Ασπιώτης), Μπαρόνε (69′ Κοντογιάννης), Κωνσταντινίδης, Σικαλόπουλος (90′ Εμέκα), Μουλιάτος (76′ Πλατάνας).

Την επόμενη αγωνιστική η Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου αγωνίζεται εκτός έδρας με την Ένωση Λέρνας.