Στο παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα στο δημοτικό στάδιο Αιγίου, στην πρεμιέρα του 2ου γύρου για το πρωτάθλημα Νέων της Football League, ο Παναιγιάλειος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την Σπάρτη.

Οι παίκτες του Χρήστου Παρασκευόπουλου δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα. Η Σπάρτη προηγήθηκε στο σκορ στο 73΄ λεπτό με ένα σουτ του Συμεωνίδη. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 81΄με τον Αγγελόπουλο, όταν μετά το σουτ του Τζιτζιφάκου η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενουμένων και στην επιστροφή την έστειλε στα δίχτυα.

Οι «μελανόλευκοι» είχαν επίσης δοκάρι στο ξεκίνημα της αναμέτρησης στο 1ο λεπτό με τον Ροδόπουλο, ενώ φωνάζουν και για ένα πέναλτι που δεν δόθηκε στο 65΄ στην ανατροπή του Καφεντζή.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Καδάς από τον σύνδεσμο της Αχαΐας με βοηθούς του Ζούλη και Τσούτση από το ίδιο σύνδεσμο.