ΣΠΑΡΤΗ. Γεμάτες διακρίσεις για τους Ποδηλάτες του Σπαρτιατικού ήταν οι προηγούμενες ημέρες.

Συγκεκριμένα, στον «ΟΜΦΑΛΙΟ 2016», ιδιαίτερα απαιτητικό αγώνα διήμερης διάρκειας που διεξήχθη στους Δελφούς σε δύο μέρη (το Σάββατο αγώνας αντοχής 84 χιλιομέτρων και την Κυριακή έτερος αγώνας 126 χιλιομέτρων), ο αθλητής Δημήτρης Χριστάκος κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των εφήβων. Επιπλέον, πολύ καλή ήταν η παρουσία των Ζέγκλη Νίκου, Παπαστάθη Κώστα στους άνδρες και του Γιώργου Φριτζήλα στους εφήβους.

Με την Εθνική ομάδα ο Βασίλης Δημητρόπουλος
Στο Cottbus της Γερμανίας βρίσκεται από σήμερα ο αθλητής του Σπαρτιατικού, συμμετέχοντας με την Εθνική ομάδα εφήβων σε διεθνές μίτινγκ πίστας που θα διεξαχθεί στην Γερμανική πόλη την Παρασκευή 10 και το Σάββατο 11 Ιουνίου.
Ο Σπαρτιάτης πρωταθλητής θα φορέσει την φανέλα με το εθνόσημο και θα αγωνιστεί μαζί με τους Κωνσταντίνο Κωνστάντουρα του Διαγόρα Ρόδου και Σπύρο Δεβάρη της Electric Focus σε αγώνες ταχύτητας, υπό τις οδηγίες του ομοσπονδιακού προπονητή Στέργιου Σαλπαδήμου. Η αποστολή θα επιστρέψει στην Ελλάδα το απόγευμα της Κυριακής